Kanonizační proces Jana Buly a Václava Drboly

Jana Novotná/ 20 července, 2020/ Nejnovější příspěvky

Shlédnutí: 70

Na konci nedělní mše svaté (19.7.2020) jsme byli seznámeni prostřednictvím bohoslovce Josefa Janouška s probíhajícím procesem kanonizace dvou kněžských osobností – Janem Bulou († 1952) a Václavem Drbolou († 1951), kteří se stali v 50. letech minulého století oběťmi represí komunistického režimu.

Více o průběhu jejich kanonizačního procesu se můžete dozvědět na webových stránkách http://kanonizace.biskupstvi.cz/cz/index.php?page=uvod

O jejich mučednickém životě je od dubna letošního roku také vydáván bulletin „Testimonium martyrii – Bulletin o tom, jak věřil Jan Bula a Václav Drbola“. Jeho elektronickou verzi lze shlédnout popř. si stáhnout z odkazu zde.

Pokud byste měli zájem o odebírání tištěné verze bulletinu, dejte vědět o. Markovi. Bulletin je šířen za dobrovolný příspěvek na jeho tisk a poštovné. Doporučená výše příspěvku je 50,- Kč na jeden výtisk.

Share this Post